DPF İPTALİ ARACIMA ZARAR VERİR Mİ ?

ARACA ZARAR VERMEZ, HAVA KİRLİLİĞİ ADINA YAPILMIŞ BİR UYGULAMADIR, HAVA DAHA AZ KİRLENSİN DİYE YAPILMIŞ BİR SİSTEMDİR, DOLAYISI İLE TIKANDIĞINDA ARACINIZ ÇEKİŞİ DÜŞER YAKITI ARTAR, TEMİZLENMESİ VE İPTALİ SİZİN LEHİNİZE OLACAKTIR.

MUAYENEDEN GEÇER Mİ ?

GEÇER, LAKİN İŞİN EHLİ OLMAYAN YERLERDE BU UYGULAMAYI YAPMAYINIZ,

YAKITIM DA ARTMA YADA AZALMA OLACAKMI ?

DPF (DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ) TIKALI OLDUGUNDA YAKITINIZ ARTACAK ARAÇ ÇEKMEYECEK, VE ZORLANACAKTIR, TEMİZLİK VE İPTALİ SONRASI ARACIN PERFORMANSI ARTACAK, YAKIT DÜŞECEK ARAÇ RAHATLAYACAKTIR.

DPF İPTALİ SONRASIN DA TEKRAR EDERMİ ?

HAYIR, BEYİNDEN İPTALİNİ SAĞLADIĞIMIZ İŞLEM SONUCUNDA TEKRARI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.AYRICA EGZOZ İÇİ TEMİZLİK VE KIRMA İŞLEMİNDEN SONRA TEKRAR OLUŞMAYACAKTIR.

1. Egr iptali yazılım ile oluyor mu?
Artık araçları(Bazıları hariç)kaput kaldırmadan yazılımla iptal etmek mümkün

2. Egr iptalinin bana ne gibi dezavantajları olur?
Egr varlığı dert yokluğu fayda getirir.Egr zamanla dolar ve zift gibi yapışır çok ciddi zararlara yol açar.Egr iptal edilmezse araç zamanla kurum bağlmaya başlar,motor ömrünü etkiler vsvs.Ülkemizdeki mazot kalitesini görüp egr iptal etmemek arabayı öldürmek demektir.Egr üniversitelerde tez olmuş ve zararları tespit edilmiş bir sistemdir.

3. Yazılım ile ptal edilmez ise muayene esnasında problem çıkar mı?
Egr iptal edilince nox salınımı artar ama tr standartlarında bu muayene için sıkıntı çıkarmaz.Mekanik iptali bile yapılsa muayene sırasında zaten anlaşılmaz

“Kısacası zaman kaybetmeden iptal et”

4. Egr iptali yapılırsa araç muayeneden geçer mi ?
Evet geçer.